Dobrá

Víte co jsem nesnášel, už od školy? “Dobrý je za tři” Co je to za kec? Dobře. Co znamená to slovo? Základem je dobro. Dobro. To není to průměr mezi pětkou a jedničkou, mezi výborně a nedostatečně. Je to nadřazená hodnota, jméno celé kategorie, plus proti mínusu, absolutní hodnota stejně jako spravedlnost nebo láska.
Nic neporovnává, na nic se neptá, prostě je, pro každého. Není nejlepší, nejsladší, nejrychlejší, nejsprávnější. Stojí jako strážce nad tím vším, bez kompromisů, pro každého.
Jestli jste dobří nebo ne, je jenom vaše volba. Nemusíte být nejlepší podle někoho, nebo v něčem, Ale pořád můžete být dobří pro sebe, pro své okolí ale hlavně pro sebe. A vždycky, vždycky můžete “dělat” dobro. Nemusíte zrovna stavět “školu v africe”, stačí pozdravit obsluhu v lokále nebo pomoci s kočárkem do tramvaje.
Až budete sledovat ty nejlepší z nás, třeba ve sportu, uvědomte si, že vždycky je někdo lepší než vy. Možná ne teď, ale za pár let určitě. I Jarda bude časem překonán, ale jedna věc mu zůstane, byl dobrej, doopravdy dobrej, a to buďte i Vy!
Buďte dobří, pro sebe i svoje okolí.

Najdete ji přímo na nádvoří hradu, hned vedle ohniště.

Update:

Nějakému dobrákovi se lavička líbila natolik, že si ji rozhodl přivlastnit a odnést. Je nám to moc líto, lavičku zde aktuálně nenajdete, ale protože byla fakt Dobrá, pokusíme se postavit a přivézt novou.
Vzkaz pro zloděje: Příteli, my chápeme, že jsi tu lavičku určitě strašně moc potřeboval a nedošlo ti, že za tím je celý den práce dvou lidí a měla tu další roky sloužit pro ostatní, ale ty jsi ji určitě potřeboval víc, takže chápeme. Stačí když pošleš 5000 Kč na jednu z námi podporovaných nadací a budeme si kvit! 

Na lavičce se podíleli: Blahoš Matějka, Zuzana Vrzalová, Jitka Matějková